Подарунки під ялинку: рекомендації педагога

Подарунки під ялинкуПопереду новорічні свята і кожна дитина з нетерпінням чекає подарунків від Діда Мороза. Всі дорослі, напевно, все життя пам’ятають свої улюблені ляльки, машинки, м’які іграшки. І більшість з нас ці подарунки знаходили під новорічною ялинкою. Сучасні діти, як і ми багато років тому, проговорюють в кватирку, малюють або пишуть про свої бажання головному чарівникові на Землі — Діду Морозу. А як же нам, сучасним батькам, зробити правильний вибір в розмаїті іграшок та ігор, які пропонують в магазинах?

Отже, які іграшки потрібні дітям, і що батькам необхідно знати про це?

Спробуємо дати Вам поради з вибору іграшок для дитини залежно від того, на якій віковій ступені розвитку вона знаходиться. Вибір іграшки також залежатиме від творчих здібностей дитини, її бажань, а ще можливостей людини, яка купуватиме її в магазині.

Якщо вважати, що дитина грає в іграшки в середньому своє перше десятиліття, а потім дитяча зацікавленність поступово починає згасати, то картина виглядатиме наступним чином:

Іграшки від 0 до 1 року. Цю дитячу вікову категорію описують зазвичай краще за інші, так як протягом цього періоду життя закладаються всі важливі основи організму і поведінки малюка згодом. Якщо дитина гратиме лише одним брязкальцем, то, швидше за все, вона буде відставати у своєму розвитку від інших дітей. Всі іграшки для немовлят зазвичай розділяють на наступні групи:

від 0 до 3 місяців — м’які ляльки-мами, фігурки, повішені над ліжком, яскраві легкі брязкальця (які розвивають зорове і слухове сприйняття);

від 3 до 6 місяців — неваляшки, пищалки, розвиваючі килимки (необхідні для розвитку тактильного, слухового і зорового сприйняття);

від 6 до 9 місяців — машинки, кулі та м’ячі, сортери, яскраві книжки (необхідні для розвитку активності і координації рухів, мислення);

від 9 до 12 місяців — заводні та звукові іграшки, кубики, пірамідки, формочки, матрьошки (потрібні для формування дрібної моторики та логічного мислення).

Іграшки від 1 до 3 років. У цьому віці дитині потрібні ляльки, конструктори,шнурівки, гойдалки, фарби, машинки, музичні шкатулки, лопатки і формочки, па зли, пластилін або тісто, набори посуду та інше (все, що тренує відчуття рівноваги, спритності, розвиває мовлення, органи чуття і мислення).

Іграшки від 3 до 5 років. Для цього віку визначальними іграшками будуть дитячі комп’ютери, доміно і лото (розвивають увагу, мислення, мовлення), лопатки і формочки (усвідомлено знайомлять з мінливістю природного матеріалу), набори для рольових і сюжетних ігор, магнітні і звукові плакати — абетки, військові та музичні іграшки, набори для дитячої творчості, театральні іграшки.

Іграшки від 5 до 10 років. Визначальним фактором для дітей цього віку буде бажання творити і тренуватися, тому розвиваючі іграшки для дітей цього віку дуже різноманітні. Ведучими іграшками будуть навчальні, сюжетно-образні та спортивні: конструктори, настільні ігри, музичні інструменти, набори для ляльок та спортивні снаряди. Важливу роль в цьому віці гратимуть книги, які дитина навчиться читати сама, і які відкриють їй казковий навколишній світ, що сприяє розвитку мовлення.